


Új
Nincs készleten



Big Five 3 - Az Öt Nagy - Orrszarvú 2025 1 uncia ezüst érme Dél-Afrika
- Készlet: Nincs készleten
- Cikkszám: S-ZA-B53Rhino25
0 Ft
Nettó ár: 0 Ft
Új sorozat harmadik érméje a dél-afrikai verdétől!
A "The Big Five (A Nagy Öt)" vadásznyelven az öt legveszélyesebb, legnehezebben vadászható afrikai állatot foglalja össze. A legendás Krugerrand érméket is készítő dél-afrikai verde két nagy sikerű sorozatot is kiadott ezekről 2019 óta, most egy harmadik változatban vonultatja fel őket ezüstből, aranyból és platinából készülő sorozatában.
Az előző sorozatokhoz hasonlóan ez is az Elefánttal indul, őt követte az Oroszlán, most az Orrszarvú, később a Leopárd és a Kafferbivaly.
Csak 10.000 db készül az ezüst érmékből, képeslap-szerű tokban kaphatók.
(Az Oroszlán érme tokjáról nem kaptunk képet, mintaként az Elefántét szerepeltetjük)
| Érmeadatok | |
| Anyag | ezüst |
| Tömeg | 31,1 g |
| Finomság | 999/1000 |
| Tiszta tömeg | 31,1 g |
| Átmérő | 32,69 mm |
| Vastagság | 5 mm |
| Névérték | 5 ZAR |
| Kibocsátás éve | 2025 |
| Kiadott darabszám | 10.000 db |
| Tanúsítvány | van |
| Díszdoboz | van (tok) |







