



Új
Rendelhető




Kenguru 2026 1 uncia high relief, színes ezüst pénzérme
- Készlet: Rendelhető
- Cikkszám: S-AU-Kang1oz26HR
56 880 Ft
Nettó ár: 56 880 Ft
Színezett high-relief Kenguru a Perth Mint-től!
Az ausztrál Perth Mint 2010-ben készítette el az első "high-relief" veretű ezüst érméjét, amely Pheidippides-t, az eredeti maratoni futót ábrázolta. A próba olyan jól sikerült, hogy a népszerű Kookaburra, Koala és lunar-holdéves sorozataikat is kibővítették ezzel a verzióval. 2023 óta a kedvelt, 1989 óta gyártott kengurus érméből is készül ilyen változat. A 40-es verdejel arra utal, hogy 1986-ban adták ki az első, névértékkel ellátott ausztrál érmét, amely a kenguru elődjének tekinthető.
A különleges verdei technikával készült, homorú felületű, tükörveretű érme 6 mm vastag, szépsége a képeken nehezen érzékeltethető... így vált lehetővé a magasan kidomborodó motívumok megjelenítése.
Mindössze 5.000 példány készül, díszdobozban szállítják.
| Érmeadatok | |
| Anyag | ezüst |
| Tömeg | 31,1 g |
| Finomság | 999,9/1000 |
| Átmérő | 32,6 mm |
| Vastagság | 6 mm |
| Névérték | 1 AUD |
| Kibocsátás éve | 2026 |
| Kiadott darabszám | 5.000 db |
| Tanúsítvány | van |
| Díszdoboz | van |











