


Új
Rendelhető



Big Five 3 - Az Öt Nagy - Leopárd 2026 1 uncia ezüst érme Dél-Afrika
- Készlet: Rendelhető
- Cikkszám: S-ZA-B53Leopard26
62 880 Ft
Nettó ár: 62 880 Ft
Új sorozat negyedik érméje a dél-afrikai verdétől!
A "The Big Five (A Nagy Öt)" vadásznyelven az öt legveszélyesebb, legnehezebben vadászható afrikai állatot foglalja össze. A legendás Krugerrand érméket is készítő dél-afrikai verde két nagy sikerű sorozatot is kiadott ezekről 2019 óta, most egy harmadik változatban vonultatja fel őket ezüstből, aranyból és platinából készülő sorozatában.
Az előző sorozatokhoz hasonlóan ez is az Elefánttal indul, őt követte az Oroszlán, az Orrszarvú, most a Leopárd és később a Kafferbivaly.
Csak 10.000 db készül az ezüst érmékből, képeslap-szerű tokban kaphatók.
(A Leopárd érme tokjáról nem kaptunk képet, mintaként az Elefántét szerepeltetjük)
| Érmeadatok | |
| Anyag | ezüst |
| Tömeg | 31,1 g |
| Finomság | 999/1000 |
| Tiszta tömeg | 31,1 g |
| Átmérő | 32,69 mm |
| Vastagság | 5 mm |
| Névérték | 5 ZAR |
| Kibocsátás éve | 2026 |
| Kiadott darabszám | 10.000 db |
| Tanúsítvány | van |
| Díszdoboz | van (tok) |










