







- Készlet: Előrendelhető
- Cikkszám: S-SO-Elep2x1oz25SetBW
Ruténium bevonattal. Mindössze 500 szettet adnak ki a fekete és fehér elefántokból!
Az elmúlt évtized egyik sikertörténete a szomáliai Elefánt ezüst érmesorozat. Egy évtizeddel ezelőtt senki sem gondolta, hogy a Philharmoniker és a Maple konkurenciájának szánt 1 unciás befektetési érme ilyen komoly karriert fut majd be.
A 2004-ban indult sorozat első évjáratai az idei árának többszöröséért kaphatók csak, évente változó, nagyon igényes veretű elefántmotívumai igazi gyűjtői csemegévé tették a sorozatot. Készítenek belőle részben aranyozott, és színes változatokat is.
A színes változatból több éve készül két darabos "Night and Day - Éjszaka és nappal" érmeszett, és "Black and White - Fekete és fehér" változat is. Ezek igen exkluzívak, mindössze 500 példányban adják ki őket, és pillanatok alatt elfogynak!
Aki esetleg aggódna a szomáliai minőség felől, megnyugtathatjuk: az érméket a neves bajor állami pénzverde készíti Szomália megbízásából.
| Érmeadatok | |
| Anyag | ezüst |
| Tömeg | 2x 31,1 g |
| Finomság | 999,9/1000 |
| Átmérő | 39 mm |
| Vastagság | 3 mm |
| Névérték | 2x100 SOS |
| Kibocsátás éve | 2025 |
| Kiadott darabszám | 500 db |
| Tanúsítvány | van |
| Díszdoboz | van |











