



Nincs készleten




Műholdas navigáció (Satellitennavigation) 25 EUR 2006 ezüst-nióbium pénzérme
- Készlet: Nincs készleten
- Cikkszám: S-AT-NiobSatnav06
0 Ft
Nettó ár: 0 Ft
Az osztrák állami pénzverdemár tíz éve készít a világon egyedülálló technikával ezüst érméket egy ritka átmenetifém, a rakétákban, turbinákban (és a CERN részecskegyorsítójában) használt nióbium felhasználásával. Két év kísérletezés előzte meg az első érme elkészítését. Az egyébként szürke színű nióbiumon oxidációs folyamatokkal leheletvékony színes réteget tudnak képezni, amely akár sárga, piros, zöld, vagy kék is lehet.
A 2006-os érmét az európai műholdas navigáció témájának szentelték.
A 34 mm átmérőjű érmékből 65.000 db készül, „handgehoben” minőségben, ami azt jelenti, hogy minden érmét egyenként kézzel vesznek le a verőtőről.
| Érmeadatok | |
| Anyag | ezüst - nióbium |
| Tömeg | 15,5 g (9 g ezüst, 6,5 g nióbium) |
| Finomság | 900/1000 ezüst 998/1000 nióbium |
| Átmérő | 34 mm |
| Vastagság | 3 mm |
| Névérték | 25 EUR |
| Kibocsátás éve | 2006 |
| Kiadott darabszám | 65.000 db |
| Tanúsítvány | van |
| Díszdoboz | van |












